Si rrallë herë në vitet e fundit, Elseid Hysaj vjen në një grumbullim me ekipin përfaqësues në pozita jo të forta, pasi prej kohësh kishte humbur vendin e titullarit te Lazio. Situata nuk është shumë pozitive pasi së fundmi nuk mjafton më as fakti që në krye të Lazio-s është trajner Maurizo Sarri, mentori i tij më i madh. Sarri dhe Lazio kanë vendosur të zgjasin bashkëpunimin ndërmjet tyre, teksa një ditë më parë njoftuan zyrtarishit rinovimin e kontratës deri në vitin 2025.

Hysaj
Hysaj

Sipas Corriere dello Sport, tani Hysaj nuk është më i paprekshëm pasi ka zhgënjyer edhe Sarrin. Trajneri nuk është i kënaqur me rendimentin e anësorit kuqezi për këtë arsye ka njoftuar Igli Taren se Hysaj mund të largohet, gjithnjë nëse vjen një ofertë e përshtatshme për klubin por dhe për lojtarin.

Elseid Hysaj Of Ss Lazio Looks On During The Serie A Match Between Lazio And Cagliari At Stadio Olimpico, Rome, Italy On
Elseid Hysaj Of Ss Lazio Looks On During The Serie A Match Between Lazio And Cagliari At Stadio Olimpico, Rome, Italy On

Kujtojmë që Hysaj u transferuar në kryeqytet flas pasi mbylli bashkëpunimin me Napolin.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: