Trajneri i Lazios, Sarri ka qenë i shqetësuar prej ditësh për shkak të mungesës së paraqitjes në stërvitje të shumë lojtarëve. Tekniku mund të marrë frymë lirisht, pasi disa futbollistë i janë kthyer përgatitjeve. Bëhet fjalë për Milinkoviç-Savic, Marusic, Strakosha dhe Cataldi. Portieri shqiptar dhe të sipër-përmenduarit kanë kaluar gripin, por sot janë stërvitur vetëm në palestër.

Few
Few

Këtë situatë nuk e kanë kaluar ende Radu dhe Reina, me këta 2 futbollistë që duket se i ka munduar më shumë kjo virozë.Lazio do përballet me Milanin pas pak ditësh. Synimi i vetëm janë 3 pikët.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb