Ministria e Turizmit në bashkëpunim Agjensia e Zonave të Mbrojtura të qarkut Vlorë  për mbrojtjen e parkut kombëtar të Sazan-Karaburunit ka vendosur në ujërat detare 50 bova të reja ankoruese.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha se kjo bëhet në kuadër të nismës qeveritare për të ofruar më tepër akses në ankorimin e mjeteve detare në funksion të turizmit dhe biznesit.

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli u shpreh se Kjo nisme qe prezantohet ofron strategji dhe mundesi te reja per zhvillimin e turizmit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb