Pas premierës së suksesshme në REJA FEST, “Saz’iso” vjen për të performuar duke na sjellë këngët që tregojnë për gëzimin, dhimbjen, dashurinë, humbjen, heroizmin dhe tragjedinë.

Mos mungoni në natën e paharrueshme në Amfiteatrin e Tiranës, më 25 Maj, 20:00! Në këtë skenë do të ngjiten këngëtarët e njohur përmetarë Donika Pecellari, Adriana Thanasi dhe Robert Tralo, muzikantët korçarë Telando Feto, Agron Nasi , Agron Murati dhe Aurel Qirjo, pa harruar multinstrumentistin Pëllumb Meta nga Tirana. SAZ’ISO.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ky ansambël, i krijuar posaçërisht nga 3 miq të apasionuar të muzikës Shqiptare (gjermania Andrea Goertler, shqiptarja Edit Pula dhe amerikani Joe Boyd) vjen në skenë , pas shumë koncertesh dhe turnesh të suksesshme në Europë si premierë.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb