Scarlett Johansson thuhet se është një nga aktoret më seksi në planet, por etiketa seks-bombë në fillim ishte një kufi për karrierën e saj. Prezantuesja e podcast-it të Dax Shepard, “Armchair Expert”, pranoi se ndihej ” e hiperseksualizuar” dhe kishte frikë se nuk do të ishte në gjendje të punonte ashtu siç donte.

Ylli i “Black Widow” dhe “Match Point” tregoi se si debutimi i saj në Hollywood ishte i vështirë emocionalisht: “Unë konsiderohesha një objekt, isha e burgosur në një imazh të caktuar. Ndihesha sikur nuk po merrja oferta të qëndrueshme pune, me atë që unë me të vërtetë doja të bëja”.

Pjesa në “Black Widow”, ndryshoi gjithçka. Scarlett tha se ishte shumë e lumtur që yjet e rinj që erdhën pas saj nuk duhet të kalojnë më atë që ajo kaloi: “Sot jemi në një kohë tjetër. Ata nuk na mbyllin më në një rol. Njerëzit tani janë shumë më dinamikë. “”.

  • foto galeri
  • foto galeri

Por Scarlett Johansson nuk është e vetmja që ka rrëfyer se në fillim është trajtuar vetëm si objekt seksi. Kolegia Charlize Theron gjithashtu ka treguar së fundmi për “Harper’s Bazaar” për një përvojë të ngjashme herët e para në xhirime. Një regjisor (që nuk donte ta përmendte) vazhdimisht u përpoq ta bënte atë të dukej më “sc *** bile” në shesh me veshje të pakta.

“Të mos kesh absolutisht asnjë kontroll mbi atë që vesh është diçka që më ka ndikuar vërtet për vite me radhë”, pranoi aktorja. “Të kesh një djalë që të bën të bësh një lloj prove para të tjerëve është poshtëruese, sikur duhet të vlerësohesh, është vërtet poshtëruese. Kur fillova, nuk mund të bisedoje për këtë”.

Charlize Theron pastaj hyri në detaje duke kujtuar “një film në veçanti, ku ky regjisor mashkull vazhdonte të më përfshinte mua, prerë pas prerje, duke u përpjekur të arrinte te një gjë e caktuar”. Ajo gjithashtu pranon se ishte normale në ato vite të seksualizonte aktoret në xhirime: “Ishte kaq e qartë se kishte të bënte me seksualitetin tim dhe sa larg mund të shkonin për të më futur në film. Kur fillova, ishte vetëm normë.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb