Artistja amerikane Scarlett Johansson ka publikuar një video në Youtube ku kërkon ‘lirimin e menjëhershëm’ të katër anëtarëve të Ojq egjiptiane për mbrojtjen e të drejtave të njeriut ‘Eipr’ mes të cilëve Patrick Zaki, studentit egjiptian të Universitetit të Bolonjës, që ndodhet në paraburgim me akuzën e propagandës subversive.

’Të bësh që zëri jot të dëgjohet në Egjipt sot është e rrezikshme’, ka thënë ylli i Hollywood-it në fillim të videos.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb