Dileta Leota dhe Loris Karius nga Newcastle do të bëhen prindër, siç kanë bërë të ditur përmes postimit të tyre në rrjetet sociale.
Ditën e sotme, ylli i sportit italian ka postuar edhe foton e saj të parë në Instagram, në të cilën i dallohet barku i fryrë.

E veshur me rroba banje të kuqe, 31-vjeçarja pozon në një plazh dhe tregon barkun e saj teksa aktualisht është në muajt e parë të shtatzënisë. Ajo e ka mbishkrimin e postimit të saj: “Pushimet e para së bashku”.

Që në minutat e para të publikimit, gazetarja shtatzënë mori më shumë se 200 mijë pëlqime, në të njëjtën kohë që profili i saj numëron 8.6 milionë ndjekës.

Leota me partneren e saj, Loris Karius, ka bërë të ditur se është shtatzënë përmes një videoje ku shfaqen të dy të përqafuar.

“Duhet t’ju themi diçka, por ju e dini tashmë? Le të shpërthejmë nga gëzimi! Ne së shpejti do të jemi tre”, kanë shkruar ata në postimin e tyre.

Leota dhe portieri i Liverpool nga Newcastle janë bashkë që nga tetori i vitit 2022 dhe në Krishtlindje italiania e çoi në Siçili për ta prezantuar me prindërit e saj.

Megjithatë, ata ende nuk kanë bërë të ditur se janë fejuar apo datë martese.

Që në fillim ata nuk e fshehën lidhjen e tyre dhe paparacët i kapën në momente private në Londër dhe në Miami. Ajo është 31 vjeç dhe ai është dy vjet më i vogël se ajo.

Çifti për shkak të pauzës për ndeshjet e kombëtares nuk ka asnjë detyrim për momentin dhe kanë udhëtuar së bashku drejt një vendi ku kanë vendosur të bëjnë publike shtatzëninë.

Prezantuesja bionde siciliane ka qenë më parë në një lidhje me ish-sulmuesin e Juventusit, Michele Paolucci, i cili luajti r te Catania në vitin 2008. Më pas Leota kaloi nga futbolli në boks dhe u fejua me Daniele Scardina dhe prej andej me aktorin turk Jan Yaman shkoi aq larg sa i propozoi asaj me një unazë 40 mijë euro, por duke mos dëgjuar një “po”.

Nga ana tjetër, Loris Karius ishte në një lidhje prej disa kohësh me bashkatdhetaren e tij Sofia Tomala. Megjithatë, marrëdhënia e tyre u ndërpre në vitin 2021 kur aktorja gjermane pa foto të të dashurit të saj me një grua me flokë të errët në një varkë në Mykonos.

Sofia Tomala prej kohësh është e dashura e tenistit Alexander Zverev.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: