Florian Kamberi, sulmuesi që së shpejti do të luajë për kombëtaren shqiptare të futbollit ka bërë një kapërcim të madhe në karrierë.

24- vjeccari është prurja më e re e ekipit të Steven Gerrard, Glasgoë Rangers në Skoci. Nga Hibernian ai tashmë është huazuar tek Rangers/

Kamberi është një sulmues i cili ka lindur në Zyrih të Zvicrës por me origjinë është nga Kosova. Ai është 1.92 m i gjatë.

Ai ka luajtur për moshat e Zvicrës dhe kjo e fundit e ka kërkuar vazhdimisht por ai kishte zgjedhur Shqipërinë, dhe pse nuk mund të luante vitin e kaluar për shkak të mungesës së dokumentacionit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Vetëm pak javë më parë FIFA i ka dhënë të drejtë lojtarit të luajë për Shqipërinë.

Tashmë ai do të luajë tek Rangers, teksa më parë në këtë ekip ka luajtur një tjetër sulmues shqiptar, Eros Grezda i cili nuk gjeti hapësirë aty.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb