OBSH ka parashikuar se numri i viktimave nga COVID-19 në rang global do të rritet.

Së shpejti vdekjet javore pritet t’i kalojnë 100 mijë, teksa rreth 47% të tyre deri më tani i ka Amerika.

Nga ana tjetër në Europë ka një stabilizim të shifrave, por përsëri mbeten në nivele të larta.

Ky parashikim është bërë pikërisht nga një ekspert kryesor për emergjencat, Mike Ryan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb