Me afrimin e festës së pashkëve “ishujt” e supermarketeve janë të tejmbushur me çokollatë apo vezë prej çokollate.

Ajo çka mund të jetë e vështirë për ju është t’i qëndroni larg tundimit për të ngrënë ëmbëlsira, për të ruajtur veten nga mbipesha.

Ndaj në ndihmën tuaj ekspertët sugjerojnë që të njiheni me 5 sekretet, për t’i bërë ballë tundimeve.

– Bëni një plan
– Zgjidh opsionin më të mirë tëndin
– Inkurajo dhurata me “ushqime të shëndetshme”
– Mbani qëllimet tuaja konkrete (kontrolli i peshës)
– Kontrolloni dëshirat

Burimi: Goodhealth.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: