Një stuhi e fortë ka goditur Selanikun ku tipari kryesor janë rreshjet shumë të mëdha.

Në një kohë të shkurtër, rrugët u mbushën me ujë në shumë zona të qytetit, ndërsa shpejtësia e makinave, për shkak të situatës, është shumë e ulët.

Vala e motit të keq që pritej nga dje, bazuar në raportin e motit të urgjencës të lëshuar nga meteorologët, të paktën deri në mesditë, nuk shkaktoi probleme të veçanta në Greqinë veriore, megjithatë, moti do të vazhdojë kështu edhe nesër, qytetarët duhet të tregojnë kujdes të madh.
Shikoni pamje nga moti i keq aktualisht në Selanik.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: