Separatistët e mbështetur nga Rusia kanë pushtuar qytetin ukrainas Volnovakha, në veri të portit të Mariupolit.

Kështu është cituar të ketë thënë Ministria ruse e Mbrojtjes, nga agjencia e lajmeve RIA, të premten.

Volnovakha është strategjikisht i rëndësishëm si një portë veriore për në Mariupol.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: