PRISHTINË 

Në prill të vitit 1999 avionët e NATO-s kanë bombarduar bazën famëkeqe të ushtrisë serbe në Prishtinë, e njohur edhe me emrin  “Korpusi i Prishtinës”.

Në video shihen ushtarët serbë, të cilët janë në panik, kur NATO ua bombardon caqet.

Gjithë rruga ishte mbushur me tym dhe serbët tashmë ndodheshin në vështirësi.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb