Qytetari Burim Hasani ka arritur ta gjejë veturën e tij pas dy vitesh  në Gjermani. Përmes një posti në rrjetin social “Facebook”, ai shprehet se  makinën  ia kishte vjedhur një serb në Vushtrri. Ai falënderon policinë e Gjermanisë, të cilët i bënë të mundur kthimin e makinës.

49948541 2692610187631414 1701994109457137664 N
49948541 2692610187631414 1701994109457137664 N

“Sapo e mora Gjipin në policinë gjermane në Ëurzburg, që më është vjedhur tash e dy vjet në Vushtrri.Policia gjermane e ka konfiskuar nga një serb. Falënderimi shkon për policinë gjermane që ma kthyen prapë”, ka shkruar qytetari në rrjetet sociale.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb