BEOGRAD

Në Serbi, deri në këto momente janë regjistruar 2 200 persona të infektuar me koronavirus.

Nga këta, 292 persona janë infektuar me Covid-19 në orët e fundit.

Po në orët e fundit, në shtetin serb janë shënuar shtatë vetë të vdekur si shkak i virusit.

Sa i takon numrit të viktimave, Serbia regjistron deri tani 58 të vdekur nga koronavirusi.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb