Koronavirusi vazhdon që të shënojë viktima edhe në shtetet e Ballkanit.

Në Serbi, është shënuar një tjetër viktimë për shkak të virusit vdekjeprurës.

Në shtetin serb, deri tani ka 8 viktima nga virusi i frikshëm, ndërsa 528 raste janë konfirmuar me koronavirus.

Ndërsa, 71 raste të reja janë regjistruar me virus në 24 orët e fundit.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb