SERBI

Serbia do të lejojë të gjithë nxënësit të shkojnënë shkollë. Ministri i Arsimit, Branko Ruziç deklaroi se nuk do të jetë më mësim online.

Gjithsesi ai u ka lënë detyrë familjeve e prindërve që të mos dërgojnë fëmijët në shkollë vetëm në rastet kur kanë simptoma të COVID-19 ose ndonjë anëtar është i infektuar.

Ndërkohë në disa shkolla do të ketë mësim të kombinuar do të zhvillohet nga 4 tetori në shkollat e mesme të 23 rajoneve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb