Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka do të mbeten gjatë në mendjen e shqiptarëve për festimin e golave ndaj Serbisë në Botëror, por me kërkesë të këtyre të fundit FIFA ka hapur një hetim për 2 futbollistët me pretendimin se ka prapavijë politike.

Për kërkesën e Serbisë ka reaguar sot Armando Duka, presidenti i FSHF-së. Në rrjetet sociale Dukë këtë veprim e ka cilësuar sa qesharak aq edhe primitiv.

Statusi i Armando Dukës

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb