BEOGRAD

Gjatë 24 orëve të fundit, Serbia ka regjistruar 7 606 raste të reja të personave të infektuar me Covid-19.

Autoritetet shëndetësore serbe kanë raportuar se edhe 51 njerëz kanë ndërruar jetë, i cili është një rekord i ri i zi.

Në Serbi, për shkak të koronavirusit, aktualisht ka 6 722 njerëz në spitale, ndërsa 243 pacientë kanë aparate për frymëmarrje.

Një total prej 148 210 rastesh me koronavirus janë regjistruar në Serbi që nga fillimi i epidemisë.

Në shtetin serb, deri në këto momente, kanë vdekur nga virusi, 1 366 njerëz.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb