Ndërsa Sevilla po luante një ndeshje evropiane kundër Lens në “Sánchez Pizjuán” (1-1), shtëpia e Sergio Ramos u thye. Fjala është për pronën e mbrojtësit në “Bollullos de la Mitación”, në perëndim të qytetit andaluzian.

Futbollisti padyshim nuk ishte në shtëpi, as gruaja e tij Pilar Rubio, por katër fëmijët dhe kujdestarët e tyre. Hajdutët kanë mundur të anashkalojnë të gjitha masat e sigurisë, por asnjë nga fëmijët nuk është dëmtuar gjatë sulmit.

“Skifterat” plaçkitën shtëpinë, duke marrë ora luksoze, bizhuteri, veshje të stilistëve dhe para që ndodheshin në banesë. Çështja po hetohet nga efektivët e policisë gjyqësore të Gardës Civile, por për momentin nuk dihet identiteti i autorëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb