Atalanta ka marrë një sukses të merituar sonte në kampionat, 2-0 ndaj Sampdorias. Goli i parë erdhi nga Maehle në fundin e pjesës së parë, ndërsa fati ne takimit e vendosi Lookman në fillimin e fraksionit të dytë.

Te ekipi bergamask titullar ishte Berat Gjimshiti. Skuadra e drejtuar nga Gasperini synon një vend që të çon në Champions League. Në krahun tjetër, Sampi ndërlikon gjërat në fundin e tabelës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: