GREQI

Greqia ka regjistruar për të dytën ditë radhazi 98 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Sa i përket rasteve të reja, vërehet një rënie në 1 mijë e 383 të infektuar këtë të shtunë. Kryesimin vijon ta mbajë Selaniku me 305 raste kurse Atika 260.

Totali i viktimave nga COVID-19 në Greqia ka shkuar në 2 mijë e 902 teksa problematike mbetet situata në spitale, pasi janë 594 pacientë në intubim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb