EGJIPT

Kanali i Suezit ka sjellë sërish probleme për trafikun ndërkombëtar të anijeve. Një cisternë nafte iu fik motori dhe shkaktoi ngadalësim të trafikut të anijeve.

Gjithsesi cisterna nuk e bllokoi trafikun dhe as e afektoi atë pasi anijet vijuan të kalonin, edhe pse disa me vonesa.

Vetëm 2 javë më parë kanali i Suezit u bllokua duke shkaktuar një kaos të trafikut të anijeve të cilat u bllokuan prej ditësh duke mos shkuar dot drejt Perëndimit dhe anasjelltas.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb