TIRANË

Pas mbledhjes së Kryesisë, Partia Demokratike ka vendosur datën për protestën e radhës kombëtare.

Gazetari i “BalkanWeb” Klajdi Bodlli raporton se fronti opozitar ka përcaktuar 25 majin ora 19:00, si ditën e protestës së gjashtë kombëtare dhe e dymbëdhjeta që prej 16 shkurtit.

Lideri demokrat Lulzim Basha theksoi se qëndresa e qytetarëve do të vijojë kundër keqqeverisjes së kryeministrit Edi Rama, me qëllim  hapjen e perspektivës së vendit dhe anëtarësimin drejt BE-së.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb