SHBA

SHBA vijon të ketë shifra ta larta të të infektuarve me Covid-19. Në 23 orët e fundit në SHBA janë regjistruar 186.891 raste të reja me koronavirus duke çuar në 24.818.779 numrin total të të infektuarve sipas të dhënave të Johns Hopkins University.

I lartë është dhe numri i të vdekurve, ku në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 3.655 persona duke shkuar në 414.004 numri total.

SHBA-ja është shteti më i goditur nga pandemia e koronavirusit. Deri më sot që prej muajit dhjetor kur ka nisur dhe vaksinimi, 39.892.400 kanë marrë dozën e parë të vaksinës anticovid.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: