Janë shënuar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19 në Greqi. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 10,783 raste të reja. Numri i përgjithshëm i rasteve është 1,660,871.

Shqetësues dhe i lartë mbetet numri i viktimave ku 95 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me Covid-19.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb