Një tërmet me magnitutë 4.1 ballë të shkallës rihter, goditi paraditen e sotme Kroacinë Qendrore.

Shërbimi Sizmologjik i shtetit kroat raportoi se një tërmet i fortë me epiqendër jo shumë larg Petrinjas.

“Kjo është një seri tërmetesh pasuese, intensiteti i cilave ka rënë pak, por është ende në vazhdim”, shpjegoi sizmologu Tomislav Kuk për Media Serviss.

“Ky ishte shumë më i fortë”, shkroi një person në faqen e internetit të EMSC nga Petrinja.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: