Sërish lëkundje tërmeti janë regjistruar në vendin tonë, ndonëse me intensitet të ulët. Sipas IGJEUM, lëkundjet janë ndjerë gjatë natës dhe në orët e mëngjesit në vendin tonë, konkretisht 5 tërmete.

Siç shihet dhe në grafikun e IGJEUM, lëkundja e fundit shënon në orën 08:07, ku epiqendra është Laçi, me një magnitudë 1.8 të shkallës rihter.

Po ashtu një tjetër është shënuar në orën 07:53 të mëngjesit, me epiqendër 4 km në Jug të Laçit dhe me thellësi 25 km.

Termet12
Termet12

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: