Humbja përballë Milanit fshiu përfundimisht ëndrrën e Juves për të siguruar një vend në Champions League, por Allegri nuk dëshiron të flitet për dështim: “Pas ndeshjes përgëzova djemtë, gjithsesi kanë zhvilluar një sezon të rëndësishëm, të shkëlqyer. Duhet ta mbyllim me nder kundër Udineses, një sezon të tillë nuk do ja uroja askujt. Hiq pikë, kthe pikë, hiq pikë, një situatë e vështirë brenda dhe jashtë fushë, një sezon anormal.

2
2

Nëse sheh klasifikimin mund të thuash se Juve ka bërë një sezon të gabuar, por ne nuk e shohim kështu, Juve ka bërë 69 pikë në fushë”, u shpreh ndër të tjera Allegri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb