Thomas Strakosha është vënë në ndjekje të shumë klubeve. Ai ka bërë hapa galopand në karrierë, dhe tashmë ai po shijon frytet. Tare ka një ofertë prej 30 milionë eurosh në tavolinë nga klubi gjerman Bajern Leverkusen.

Kjo është një nga shumë kërkesat për portierin shqiptar. Lacio dhe Tare janë venë në lëvizje pasi duket shumë e vështirë që ta mbajnë edhe për një sezon tjetër gardianin në portën e kryeqytetasve. Për këtë ata po mendojnë Sportielon, i cili ka një vlerë prej vetëm 5 milion eurosh.

Burimi: http://www.panorama.com.al/sport/sezon-i-jashtezakonshem-per-strakoshen-vjen-oferta-nga-gjermania/

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: