Milan kërkon të sigurojë një vend që të dërgon në UEFA Champions League, ndërsa aktualisht në këtë kompeticion ka përpara dy ndeshje shumë të rëndësishme të fazës çerekfinale ndaj Napolit. Në prezantimin e një turneu për fëmijë në Milano, trajneri i kuqezinjve, Pioli ka folur për sezonin e skuadrës.

“Në mënyrë të pashmangshme po, ne do të luajmë të dielën në kampionat, por kjo është një gjë tjetër. Në Champions League do të ketë edhe dy ndeshje të tjera. Napoli është një ekip shumë i fortë, ata kanë lojtarë të mrekullueshëm, ata po bëjnë një kampionat fantastik, por Liga e Kampioneve është Liga e Kampioneve. Të tetë skuadrat e mbetura janë të forta, do të ketë vështirësi për të gjithë, por gjithashtu do të ketë stimuj dhe motivim të madh për të bërë mirë.

Sinqerisht, kur Napoli humbi lojtarë të rëndësishëm në verë dhe mori dy lojtarë të fortë që nuk njiheshin dhe nuk vlerësoheshin në futbollin tonë, ishte e vështirë të parashikohej se ai mund të luante këtë lloj futbolli.

Më pas ai tregoi vazhdimësi, forcë dhe forcë të madhe dhe cilësitë, i ka të gjitha karakteristikat e ekipit të madh. Por askush nuk mund të jetë perfekt apo i pathyeshëm.

Sinqerisht, nuk do të preferoja të ndeshesha me një italiane. Në Ligën e Kampioneve është më mirë të përballesh me një klub të huaj. Napoli është shumë i fortë, por ne duam të afirmohemi në këtë turne”, tha Pioli.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: