Stadiumi i ri Kombëtarë, Franca, menaxherë të shumë, një ndeshje që pritet të ndiqet në të gjithë botën, janë shumë arsye që djemtë e Edi Rejas të japin më shumë se 100% për të bërë më të mirë përballë Mbappe me shokë. Kjo është një ndeshje ku Edi Reja nuk ka pse të kujdesët të motivoj grupin por sigurisht kjo është një ndeshje që italiani e k përgatitur deri në detajin e fundit taktik. Edi Reja nuk ka ndërmend të ndryshoj nga filozofia e tij, pavarësisht se përballë ka kampionët e botës. Trajneri i Kombëtares ka përzgjedhur këto 11 lojtarë për të sfiduar fatin dhe francezët:

Reja: Berisha, Veseli, Gjimshiti, Dermaku, Hysaj, Lenjani, Bare, Gjasula, Qose, Manaj, Balaj
Deschamps: Mandanda, Kimpembe, Varan, Lengle, Grizman, Zhiru, Toliso, Sisoko, Ben Jeder, Dubo, Mendi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb