Në orën 18.30, Lazio do sfidojë ekipin e Bolognas. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku spikat një zgjedhje e trajnerit të lacialëve, Sarri. Tekniku Sarri ka vendosur që Elseid Hysaj të nisë sfidën nga pankina. Vendim i papritur ky, duke qenë se “timonieri” vlerëson në maksimum mbrojtësin shqiptar.

Lazio do kërkojë që këtë sezon të sigurojë një vend që të ccon në Europë. Bologna shpreson që të sigurojë mbijetesën sa më shpejt të jetë e mundur. Më poshtë keni rreshtimet.

LAZIO (4-3-3): Maximiano; Lazzari, Patric, Romagnoli, Marusic; Milinkovic-Savic, Cataldi, Basic; Felipe Anderson, Immobile, Zaccagni

BOLOGNA (3-4-2-1): Skorupski; Soumaoro, Medel, Lykogiannis; De Silvestri, Dominguez, Schouten, Cambiaso; Soriano, Sansone, Arnautovic

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: