Shannen Doherty ka tetë vjet që lufton me kancerin e gjirit, pas diagnozës së parë në vitin 2015, për t’u rikthyer dy herë, në 2017 dhe më pas në 2020. Lajmi nuk është i mirë për aktoren 52-vjeçare pasi testet e fundit kanë treguar metastaza në tru, ndaj ajo ka nisur menjëherë radioterapinë.

“Brenda” e “Beverly Hills” ka prezantuar testin e saj shëndetësor në rrjetet sociale gjatë gjithë këtyre viteve dhe tani ka vendosur të bëjë diçka edhe më të guximshme duke postuar një video në Instagram teksa i nënshtrohej terapisë me rrezatim me maskën speciale dhe shkruan: “Videoja e djeshme tregoi procedurën ​​që duhet të mbani gjatë terapisë me rrezatim në tru.

  • foto galeri
  • foto galeri

Trajtimi im i parë me rrezatim ishte më 12 janar. Frika ime është e qartë. Unë jam jashtëzakonisht klaustrofobike dhe ka pasur shumë gjëra në jetën time në atë kohë. Jam me fat që kam mjekë të mëdhenj si Dr Amin Mirahdi dhe teknikët e mrekullueshëm në Cedar Sinai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb