Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur ta quajnë aeroplanmbajtësen e ardhshme amerikane, që do të jetë në shërbim pas 7 apo tetë vjetësh Doris Miller, nipi i skllevërve me ngjyrë dhe djali i ushtarëve që u dalluan gjatë sulmeve japoneze në Pearl Harbor.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Doris Miller lindi në Waco, në Texas në 1919 dhe nëna e tij e cila mendonte se do të lindte një vajzë nuk zgjodhi një emër tjetër për t’i dhënë djalit të saj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb