Asnjë nga armët që Shtetet e Bashkuara po i dërgojnë Ukrainës nuk mund të përdoren për të nisur një sulm ndaj një vendi tjetër.

Kështu deklaroi Shtëpia e Bardhë ditën e sotme. Sipas SHBA-ve, ato janë të destinuara për qëllime mbrojtëse.

Kujtojmë se ushtria ruse sulmoi më 24 shkurt Ukrainën, ndërsa beteja vijon ende, ndërkohë që lufta ka shënuar viktima në civilë, por edhe ushtarë nga të dyja palët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb