SHBA-Janë të paktën 22 punonjës së kompanisë që menaxhon metronë e New York-ut që kanë vdekur pas komplikacioneve nga koronavirus.

Lajmin tragjik e bëjnë me dije autoritetet e qytetit.

Mbi 74 mijë punonjës të metrosë ikonikes më të famshme në Bote kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa 5430 punonjës të Mta, shoqata e transportit publik, janë në karantinë në shtëpi.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb