Më shumë se 330, 000 konsumatorë në Teksas, Arkanas, Tenesi dhe Ohio dhe New York janë në errësirë.

Vendet janë përfshirë nga një stuhi dimërore e cila ka shkaktuar reshje të dendura dëbore dhe ngrica në pjesën më të madhe në SHBA.

Stuhitë e dimrit mbeten gjithashtu të larta në Tenesi, Kentaki në New Yourk dhe Pensilvani si edhe në New England. Meteorologët i bëjnë thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të mos lëvizin në zonat e goditura nga stuhia.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb