IRAK – Departamenti Amerikan i Mbrojtjes ka publikuar pamje nga momenti i bombardimit të një depoje me paratë e Shtetit Islamik.

Në videon e transmetuar nga CNN, duket qartë momenti kur depoja me miliona dollarë hidhet në erë, në qytetin e Mosulit në Irak.

Në gusht të vitit të kaluar, ISIS publikoi një video të fabrikës së prodhimit të monedhave të arta.
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb