Bashkimi Europian ka reaguar pas vendimit të SHBA për lejimin e udhëtimeve për qytetarët e vaksinuar nga MB dhe BE.

“Ne mirëpresim njoftimin e Shteteve të Bashkuara se udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga BE së shpejti do të jenë në gjendje të udhëtojnë përsëri në Shtetet e Bashkuara. Një hap i shumëpritur për familjet dhe miqtë e ndarë dhe një lajm i mirë për bizneset” , vazhdon i njëjti tekst i cili përfundon se “ne do të vazhdojmë të punojmë për udhëtime të sigurta”- shkruan në një postim Komisioni Europian.

 

Euk

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: