Zëvendëspresidenti i SHBA-së,  Mike Pence, do të niset nesër për në Turqi, në përpjekje për të negociuar një armëpushim në Siri, sipas një deklarate nga zyra e tij dhe e konfirmuar nga presidenti, Donald Trump.

 

Pence planifikon të takohet të enjten me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan dhe të paralajmërojë për sanksione të vazhdueshme të SHBA-së.

 

Ai pritet të shoqërohet nga Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo dhe Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, Robert O’Brien.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb