”Perandori” i hotelerisë, Barron Hilton vdiq në moshën 91-vjeçare në Los Anxheles.

Miliarderi dhe filantropi, i cili e kishte trashëguar pasurinë nga babai i tij, Conrad, u bë shef i grupit Hilton në vitin 1966 dhe u tërhoq 30 vite më vonë.

Hilton ishte shumë popullor edhe për faktin se kishte krijuar skuadrën e futbollit ”Los Angeles Chargers”.

Mbesa e tij e shumëpërfolur, Paris Hilton shkruajti në Instagram se gjyshi i saj ”ishte një legjendë, vizionar, fantastik dhe i dashur”.// ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb