Çdo vit publikohen sondazhe rreth opinionit të shqiptarëve rreth opinionit të shqiptarëve për vendet kryesore me të cilat ka mardhënie Shqipëria. Gjithmonë SHBA dhe Gjermania kanë kuotat më të larta.

Nuk bën përjashtim edhe sondazhi në terren që zhvillova së fundmi, në të cilin rezulton se 86% e shqiptarëve duan që SHBA dhe Gjermania të jenë ndër DY vendet kryesore, me të cilat Shqipëria të ketë marrëdhënie prioritare.

E treta në këtë listë është Turqia, me diferencë të konsiderueshme nga Gjermania (shihni grafikun e mëposhtëm).

Analizaa
Analizaa

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: