Një tërmet me magnitudë 4,2 tronditi rajonin e Los Anxheles para agimit të së enjtes, por nuk u raportua për dëme të konsiderueshme materiale.

Sipas medieve amerikane, goditja që ndodhi rreth orës 4:29 të mëngjesit ishte përqendruar në Luginën veriore San Fernando dhe ndodhi në një thellësi prej 5.5 milje (8.9 kilometra), tha Sondazhi Gjeologjik i SHBA – duke u përcjellë edhe me një dridhje tjetër e intensitetit më të ulët.

Departamenti i Zjarrit në Los Angeles nuk mori ndonjë raportim për dëmtime ose për të lënduar.

Tërmeti thuhet se u ndje më së shumti në zonën metropolitane në Los Angeles, por disa raporte erdhën nga vende më të largëta.

Lugina veriore e San Fernando është vendi ku tërmeti me përmasë shumë më të fortë kishte ndodhur në vitin 1971, duke shkaktuar dëme të mëdha dhe dhjetëra vdekje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: