SHBA

Vazhdojnë akuzat për Kinën nga ana e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për origjinën e shpëndarjes së Covid-10. Sulmi i fundit vjen nga Sekretari amerikan e shtetit Mike Pompeo.

‘Ka prova të shumta për faktin që koronavirusi nga dalë nga laboratori viroligjik i Wuhan’, ka thënë ai. Pompeo ka shtuar që për virusin ‘Kina ka bërë gjithçka ka mundur që të mbajë në errësisë mbarë botën”.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb