Senatori amerikan, Bernie Sanders, një nga kandidatët kryesorë të demokratëve që garon për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, ka dalë nga spitali pas një ataku kardiak, deklaroi dje një zëdhënës i tij.

Lajmi u bë publik dy ditë pasi 78-vjeçari duhej të anulonte takimet për fushatën elektorale, si pasojë e operacionit të implementimit të unazave në zemër.

Mjekët e tij thanë se Sanders ishte diagnostikuar me infarkt të miokardit.

”Pas dy ditësh e gjysmë në spital, ndihem shumë mirë dhe pas një pushimi të shkurtër, pres me padurim të kthehem në punë”, shkroi Sanders në rrjetin social Twitter.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb