Administrata Biden ka planifikuar të shpërndajë falas 400 milionë maska ??të cilësisë së lartë, të disponueshme për amerikanët, duke filluar nga java e ardhshme me shpresën për të ofruar një mbrojtje më të mirë kundër variantit Omicron të koronavirusit.

Shtëpia e Bardhë njoftoi sot se maskat N95 do të jenë të disponueshme në çdo farmaci dhe qendra shëndetësore të komunitetit në të gjithë vendin.

“Administrata do të fillojë shpërndarjen e maskave në fund të kësaj jave”, tha Shtëpia e Bardhë.

Kjo është sasia më e madhe e maskave të cilat do të shpërndahen falas nga qeveria federale që nga fillimi i pandemisë Covid-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: