SHBA – Kompania “Sony Pictures” do ta shfaqë online filmin “The interview” për diktatorin korean Kim Jong.

Paraprakisht shte vendosur shfaqja e filmit në një numër të kufizuar kinemash në Amerikë e tani, “Sony” pritet ta shpërndajë filmin online në sitin e posaçem seetheinterview.com nëpërmjet Google dhe Microsoft.

Marrja me qera e filmit do të kushtojë 5,99 USDD ose 14.99 USD për ta blerë. Kompania kishte vendosur më parë ta tërhiqte filmin, por u kritikua nga Presidenti Barack Obama.

(ar.sh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb