SHBA ka deklaruar se ka informacione të reja se Rusia po kërkon në mënyrë aktive të blejë armë ose municion shtesë nga Koreja e Veriut.

Shtëpia e Bardhë tha se ishte e shqetësuar se Koreja e Veriut do të ofrojë ndihmën ushtarake të përbërë nga armatime dhe municione për trupat e Moskës.

Zëdhënësi John Kirby u tha gazetarëve se Rusia po kërkon të dërgojë një delegacion në Korenë e Veriut, duke ofruar ushqim në këmbim të armëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: