Seanca e sotme plenare në Kuvend është shoqëruar me debate të forte. Ndërsa mori fjalën Albana Vokshi, nga foltorja e Kuvendit nxori një video të kryeministrit Edi Rama ku dëgjohej: “Shefi i kundërterrorit ka qenë miku im”.

Ka qenë edhe ky moment ku ka ndërhyre Lindita Nikolla duke i hequr fjalën. Sakaq foltorja është rrethuar nga Garda për shkak të tensioneve të krijuara.

Pjesë nga debati:

Vokshi: Është turp zonja kryetare që ju lejoni që të veprohet në këtë mënyrë.

Nikolla: Nuk mund ta hamendësoni ju se çfarë duhet apo mungon në procesverbal.

Vokshi:  E kam kërkuar fjalën disa herë

Nikolla: Bllokuat foltoren duke shkelur rëndë rregulloren e Kuvendit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb